Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
51 %
1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
42 °
Hën
36 °
E enjte, 29 Korrik, 2021

Zgjedhjet në PD, demokratët sot i drejtohen kutive të votimit, vendosin kryetarin e ri

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sot anëtarët demokratë do të hedhin votën e tyre për të zgjedhur kryetarin e ri që do të drejtojë Partinë Demokratike.

Kandidatët në garë për kreun e PD janë: Edit Harxhi, Fatbardh Kadilli, Lulzim Basha dhe Agron Shehaj.

Janë rreth 75 mijë anëtarë të PD që kanë të drejtën e votës dhe që do t’i drejtohen sot 76 qendrave të votimit të ngritura në të gjithë vendin, përmes të cilave anëtarët do të ushtrojnë të drejtën e votës për të zgjedhur kryetarin.

Votën mund ta hedhin vetëm personat që kanë kartë anëtarësie. Votmimi nis në orën 08:00 dhe mbyllet në 19:00. Të përjashtuar nga vota do të jenë demokratët që sipas kryetarit të Komisionit Zgjedhor në PD, Jemin Gjana kanë bërë fushatë haptas për kundërshtarët në zgjedhjet e 25 prillit, ndonëse ata rezultojnë anëtarë të PD.

Më shumë

spot_img
spot_img