Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
54 %
1kmh
0 %
Mër
28 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
39 °
Die
43 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

Zgjedhjet në PD/ Agron Shehaj kandidati më i preferuar nga lexuesit e Newsbomb, Basha e Harxhi pas tij; Kadilli më pak i votuari (REZULTATET)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Agron Shehaj është kandidati më i preferuar i lexuesve të newsbomb.al, në bazë të një sondazhi të publikuar prej datës 23 Maj 2021. Lulzim Basha renditej i dyti pas tij, dhe në fund Edith Harxhi dhe Fatbardh Kadilli.

Cilin nga kandidatët do të votojnë demokratët për kryetar të PD-së?

Ishte kjo pyetja që qëndroi për 20 ditë në faqen kryesore të newsbomb.al, në mënyrë që gjithë lexuesit të votonin një nga katër kandidatët e tyre të preferuar. Nga rezultatet që ne kemi nxjerr sot, siç mund t’i shikoni dhe në foton e mëposhtme, në mbyllje të sondazhit ka dalë se kandidati më i preferuar është Agron Shehaj.

Rezultatet e sondazhit:

– Agron Shehaj – 1090 vota

– Lulzim Basha – 892 vota

– Edith Harxhi –  154 vota

– Fatbardh Kadilli – 96 vota

Kujtojmë se, anëtarësia e Partisë Demokratike i drejtohet nesër, më 13 qershor, kutive të votimit për të zgjedhur Kryetarin e ri të kësaj force politike. Kryetari aktual në detyrë, Lulzim Basha kërkon të rikonfirmohet, ndërsa tre kandidatët e tjerë shprehen se ai duhet të largohet.

Më shumë

spot_img
spot_img