Tirana
clear sky
13 ° C
13 °
13 °
88 %
1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
20 °
Enj
18 °
Pre
20 °
E hënë, 10 Maj, 2021
spot_img

Zgjedhjet në Kosovë, Haradinaj thumbon Veselin: Korrupsionin nuk e luftojnë dot servilët!

spot_img

Lajme të ngjashëm

8c5d94894d0a6349fffa8bd683abaae3

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës,si dhe kryeministri në largim Ramush Haradinaj, ka lëshuar akuza të forta ndaj kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veselit.

Gjatë një takimi me qytetarët e Klinës, Haradinaj iu referua PDK-së dhe Kadri Veselit duke thënë se me të paguximshëm dhe me servilë nuk luftohet korrupsioni.

‘Po thonë kemi me e luftu korrupsionin. Shumë mirë! Si do ta luftojnë këta korrupsionin? Këta frikësohen me i thënë dikujt se çfarë besojnë! I kam parë, besoni, frikësoheshin që t’i thonë aletëve, jo armiqve për atë se çka besojnë e çka nuk besojnë. Veç servilizëm! Servili nuk lufton asgjë! Servili aty të lë’, ka thënë Haradinaj.

Veseli ka bërë të ditur se do të luftojë korrupsionin nëse do të zgjidhet kryeministër. Madje ai kishte marrë vendim që të largoheshin të gjithë ministrat dhe zevendësministrat nga radhët e PDK-së që kanë aktakuzë gjatë qeverisjes së Haradinajt.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img