Tirana
scattered clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
50 %
2.1kmh
40 %
Mar
25 °
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
E martë, 9 Gusht, 2022
spot_img

Zgjedhjet në Kosovë, edhe Lista Serbe prezanton kandidatët e saj

spot_img

Lajme të ngjashëm

Lista Serbe ka prezantuar ditën e sotme dy kandidatët e saj të rinj, të cilët do të jenë të afruarit e parë të këtij koalicioni për zgjedhet në Kosovë.

albsig

Gjatë një konference për mediat sot, koalicioni ka prezantuar Miroslav Ristiq dhe Mladen Stankoviq, të cilët ishin ishin anëtarë të Partisë së Pavarur Liberale. Kryetarët e partive të Listës Serbe kanë bërë thirrje për bashkim të gjithë serbëve të Kosovës rreth koalicionit pasi vetëm kështu mund të jenë më të fortë.

I pyetur nga gazetarët për skenën politike në Prishtinë para zgjedhjeve të parakohshme, kryetari i Listës Serbe Goran Rakiq ​​tha se ata nuk duan të ndërhyjnë në politikën e partive atje.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img