Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
100 %
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
1 °
E premte, 21 Janar, 2022

Zgjedhjet në Forumin e Gruas të PD, Doris Pack thirrje Bashës: Respekto statutin! Përmbahu nga çdo ndërhyrje e pakuptimtë dhe e dëmshme

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Vendimi i kryedemokratit Lulzim Basha për zgjedhje të reja në Forumin Demokratik të Gruas ka ngjallur reagime të shumta.

Pas kryetares aktuale të LDG-së, Albana Vokshit, e cila akuzonte Bashën se kishte marrë një vendimarbitrar dhe uzurpues, ka reaguar edhe Presidentja e Grave të Partisë Popullore Europiane, Doris Pack.

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, ajo i bën thirrje Bashës që të respektojë statutin e Lidhjes së Grave të PD-së dhe të përmbahet nga çdo ndërhyrje e pakuptimtë dhe e dëmshme.

“Si Kryetare e Gruas së PPE-së i bëj thirrje kreut të Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, të respektojë statutin e Lidhjes së Grave të PD-së dhe të përmbahet nga çdo ndërhyrje e pakuptimtë dhe e dëmshme”, shkruan Doris Pack në Twitter.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img