Tirana
light rain
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
67 %
2.6kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
18 °
Sht
18 °
Die
17 °
Hën
13 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Zgjedhjet në Durrës janë të vlefshme, Kolegji Zgjedhor rrëzon padinë e radhës të PD dhe LSI

spot_img

Lajme të ngjashëm

Durrësi është qarku i radhës, i pesti që rrëzohet nga Kolegji Zgjedhor përsa i takon padisë së PD dhe LSI.

Në këtë qark zgjedhjet janë shpallur të vlefshme, pavarësisht se opozita i ka konsideruar vendime të paracaktuara dhe të njëanshme ato të Kolegjit Zgjedhor.

Durrësi u bë sot qarku i 5 nga 9 të kontestuar, ku zgjedhjet vulosen si të vlefshme teksa padia e demokratëve u konsiderua sërish nga trupa e Kolegjit Zgjedhor si pa bazuar në prova. 

Nesër vendoset dhe vila për qarkun e Shkodrës dhe Korcës, ku me gjasë nuk priten surpriza. Më herët Kolegji ka  rrëzuar paditë e PD dhe LSI për Beratin, Gjirokastrën, Korçën dhe Tiranën.

Më shumë
spot_img
spot_img