Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Zgjedhjet lokale të 30 qershorit pa opozitën, Gjykata Kushtetuese rrëzon padinë e parë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata Kushtetuese ka rrëzuar padinë e parë për zgjedhjet e 25 prillit.

Kujtojmë se Kujtim Gjuzi kishte bërë një padi për mos legjitimin e këtyre zgjedhjeve që u bënë pa opozitë. Sipas informacioneve, kjo padi nuk është shqyrtuar.

Kryetari i Partisë Konservatore, Kujtim Gjuzi kundërshtoi rezultatin e zgjedhjeve lokale të 30 qershorit. Partia Socialiste vendosi që të shkojë e vetme në këto zgjedhje, pasi Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim dolën nga parlamenti dhe i bojkotuan.

Në këto zgjedhje Partia Socialiste fitoi 60 bashki, ndërsa bashkia e Finiqit u fitua nga partia MEGA.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img