Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
93 %
2.6kmh
75 %
Pre
18 °
Sht
16 °
Die
16 °
Hën
14 °
Mar
11 °
E premte, 9 Dhjetor, 2022

Zgjedhjet lokale, Boçi: Rama s’ka kandidatë, por një ushtri që e keqpërdor, PD ka votën e lirë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi, komentoi mbrëmjen e sotme mbledhjen e Këshillit Kombëtar të PD, aksionin opozitar dhe zgjedhjet lokale.

Duke diskutuar për zgjedhjet lokale, Boçi tha në një intervistë në “Syri TV” se kryeministri Edi Rama nuk ka asnjë kandidat, por ka nga pas një ushtri që e keqpërdor, duke nisur nga administrata, policia dhe patronazhistët.

“Rama nuk ka kandidatë për zgjedhjet, por ka administratën, policinë, patronazhistët. Prapa kandidatëve, ka një ushtri që keqpërdoret, është antiligjore. Parimi themelor është zbatimi i votës.Ne duhet të nxjerrim ato kandidatë që kanë pranueshmëri brenda strukturës mbi mesataren, një kandidat që do të jetë garues dhe konkurrues. Lufta politike është shumëplanëshe”, u shpreh Boçi.

Më shumë
spot_img
spot_img