Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
93 %
1kmh
100 %
Die
10 °
Hën
12 °
Mar
13 °
Mër
14 °
Enj
8 °
E diel, 27 Nëntor, 2022

Zgjedhjet lokale, Begaj thërret në Presidencë krerët e Grupeve Parlamentare

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Bajram Begaj ka thirrur sot në një takim krerët e Grupeve Parlamentare, në kuadër të zgjedhjeve lokale.

Bëhet me dije se takimi do të mbahet në orën 13:00 dhe se do të diskutohet për vendosjen datës së zgjedhjeve lokale.

Kujtojmë që dje Presidenti Begaj ka zhvilluar një takim dhe me kreyministrin Edi Rama, dhe pse nuk dihet zyrtarish se çfarë u diskutua mes tyre.

Sipas Kodit Zgjedhor, zgjedhjet në Shqipëri zhvillohen në periudhat 15 prill deri në 15 maj, ose nga 15 tetori deri në 15 nëntor, Por pritet që në kë rast të zgjidhet periudha e parë.

Më shumë
spot_img


spot_img