Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
73 %
3.6kmh
75 %
Hën
21 °
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
26 °
Pre
19 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Zgjedhjet e Qershorit. Ambasadorja, Susanne Schütz: Opozita të rikthehet në Kuvend për reformat

spot_img

Lajme të ngjashëm

Në një kohë që tensionet mes palëve politike për zgjedhjet e qershorit janë rritur,  ambasadorja gjermane në vendin tonë, Susanne Schütz i ka bërë thirrje opozitës që të heqë dorë nga cadra dhe të bëhet pjesë e Kuvendit. Nga Vlora Schütz ka thënë se “ Opozita të japë kontributin e saj për Reformën, ndaj duhet të futet në Kuvend”.

Më tej ambasadorja gjermane ka shtuar se, “Në zgjedhje duhet të marrin pjesë ato parti që duan të garojnë në zgjedhjet e qershorit”.

Deklaratat e ambasadores Shutz vijnë në një kohë kur tensionet brenda mazhorancës qeverisëse janë rritur së tepërmi, ndërsa prej kohësh opozita ka braktisur Kuvendin duke kërkuar qeveri teknike dhe mos pjesëmarrje të  saj në zgjedhjet e qershorit.  

Më shumë

spot_img