Tirana
clear sky
30.9 ° C
30.9 °
30.9 °
33 %
2.6kmh
3 %
Mër
31 °
Enj
30 °
Pre
32 °
Sht
30 °
Die
26 °
E mërkurë, 25 Maj, 2022
spot_img

Zgjedhjet e pjesshme/ Saimir Korreshi bashkon demokratët e Lushnjës: Do dalim me kandidat të përbashkët, ndryshe s’e fitojmë bashkinë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti demokrat i Lushnjës Saimir Korreshi ka organizuar mbrëmjen e sotme një takim të strukturave drejtuese të PD-së ku merrnin pjesë dhe grupi i rithemelimit të PD.

Mësohet se në këtë takim është debatuar dhe diskutuar per gjetjen e konsensusit për një kandidaturë të përbashkët për zgjedhjet e 6 marsit dhe këtë kandidaturë t’ua imponojnë drejtuesve të PD-së në Tiranë, si dhe grupit të rithemelimit.

“Duhet të fitojmë bashkinë e Lushnjes. Ne duhet ti imponohemi Tiranës dhe jo Tirana të na imponohet ne çdo herë. Në rast se dalim me dy kandidatë propabiliteti nuk do jetë i madh. 

Të gjithë kanë dëshirë të fitojnë bashkinë e Lushnjes. Sot për mustaqet e Çelos duhet të gjejmë një demokrat. PD nuk ka kohë të humbasë.

Po na shterojnë resurset. Nuk duhet kurrësesi që dy demokratët të zihen me njëri-tjetrin. Do të kandidojë në siglën e PD. Nuk ka demokrat pak blu dhe më shumë blu”, u shpreh Korreshi.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img