Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1kmh
0 %
Sht
16 °
Die
17 °
Hën
15 °
Mar
13 °
Mër
9 °
E shtunë, 1 Prill, 2023

Zgjedhjet e pjesshme lokale, Vangjush Dako në mbështetje të kandidates së PS-së në Durrës, takim me banorët e njësisë 6

Lajme të ngjashëm

Partia Socialiste i besoi kryetares në detyrë, Emirjana Sakos, kandidimin për Bashkinë e Durrësit në zgjedhjet e pjesshme të 6 Marsit.

Fushata elektorale fillon pas rreth 2 javësh, por kandidatët kanë filluar të taohen me banorët e zonave ku kandidojnë. Emirjana Sakos në Durrës i ëhstë bahskuar në fushatë edhe Vangjush Dako, ish-kryebashkiak i Durrësit, i cili ka zhvilluar një takim me banorët e njësisë 6.

Siç shihet edhe në fotot e mëposhtme, Dako ka mbledhur disa qytetarë dhe ka shprehur mbështetjen për Emirjana Sakon, e cila në 6 Mars do të ketë përballë Luan Hotin e PD dhe Ardian Mukën e “Shtëpisë së Lirisë”.

Më shumë