Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
71 %
1.2kmh
74 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
21 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Zgjedhjet e parakohshme, Patozi: I hapur për bashkëpunim me Lulzim Bashën

spot_img

Lajme të ngjashëm

cbfdb908a71dbaa5cfe4e582adbb46e9

Kreu i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi, mendon se zgjidhje për krizën politike që po kalon vendi janë zgjedhjet e parakohshme.

Në një intervistë për ABC News, Patozi deklaron se nuk do t’i thoshte jo një ftesë për bashkëpunim me Lulzim Bashën nëse si pikësynim final do të ishin zgjedhjet e parakohshme.

Sipas Patozit, ata kanë të njëjtin objektiv dhe do të shikojnë të gjitha format e bashkëpunimit

“Unë nuk përjashtoj dhe nuk paragjykoj askënd, sidomos një formacion i cili është opozitar po ashtu si Bindja Demokratike. Unë shpresoj, nuk dua të flas për një gjë që nuk ka ndodhur, për një gjë që është ende në kuadrin e një thashethemi, por ajo që ka rëndësi është që ne të konvergojmë, do doja që çdo formacion opozitar të jepte kontributin e tij në funksion të arritjes së objektivit që janë zgjedhjet e parakohshme. Nëse PD dhe çdo parti tjetër opozitare punon dhe e tregon që është në funksion të këtij qëllimi sigurisht që ne kemi të njëjtin objektiv dhe do të shikojmë të gjitha format e bashkëpunimit”, tha kreu i BD.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img