Tirana
clear sky
16.3 ° C
16.3 °
16.3 °
82 %
3.1kmh
10 %
Mër
24 °
Enj
22 °
Pre
26 °
Sht
20 °
Die
23 °
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Zgjedhjet e FRPD në Shkodër, fitues shpallet kundërshtari i Këlliçit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Forumi Rinor i Partisë Demokratike në Shkodër ka zhvilluar zgjedhjet për kryetarin e saj. Me rreth 150 vota diferencë nga 1200 në total, Arvit Bushati është zgjedhur kryetar i FRPD-Shkodër.

Bushati në fushatën e zhvilluar ka pasur vetëm mbështetjen e drejtuesit të departamentit për Emigracionin dhe Diasporën në PD, Bardh Spahia. Ndërkohë, mësohet se deputetët demokratë të Shkodrës dhe kryetari i FRPD, Belind Këlliçi kanë qenë në mbështetje të kandidates, Benardeta Syku, zëdhënëse e PD-së në këtë qytet.

Bushati ka qenë mbështetës i Ervin Salianjit në garën për kreun e FRPD-së, e fituar në fund nga Këlliçi.

Gerard Syku ishte kandidati tjetër në garë, por që u tërhoq pak përpara votimit. 

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img