Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
23 %
3.6kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
E enjte, 19 Maj, 2022
spot_img

Zgjedhjet e 6 marsit, Rama zbret në terren, takim me Gjiknurin, Ballën dhe deputetët e Fierit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama, së bashku me Srektarin e Përgjithshëm të Partisë Socialiste, Damian Gjuknurin, ditën e sotme ka zhvilluar një takim me Taulant Ballën dhe me deputetët e Fierit.

Në takimin, i cili ka zgjatur rreth një orë është diskutuar për zgjedhjet vendore të 6 marsit në 6 bashkitë e vendit.

Në qarkun e Fierit, zgjedhjet do të zhvillohen, në bashkinë e Lushnjës , pas shkarkimit nga detyra të kryebashkiakut Fatos Tushe, i cili u arrestua për shpërdorim detyre.

Burime për mediat bëjnë me dije se kryeministri Rama çdo ditë do të zhvillojë takime me drejtuesit politikë dhe deputetët e qarqeve në të cilat do të zhvillohet zgjedhjet.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img