Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
27 %
2.1kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
30 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

Zgjedhjet e 6 marsit, Rama takim me Veliajn për Rrogozhinën dhe Vorën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka zhvilluar një takim me kryetarin e Bashkisë, Erion Veliajn i cili është edhe drejtuesi politik i qarkut të Tiranës.

Rama u takua me Veliajn për të folur për zgjedhjet e pjesshme lokale në Vorë dhe Rrogozhinë, dy bashkitë që janë pjesë e qarkut të Tiranës.

Burime për mediat bëjnë me dije se gjatë pasdites së sotme kryeministri do të zhvillojë një takim edhe me Ulsi Manjën i cili është drejtues politik në qarkun e Dibrës.

Në Dibër, ndonëse ende nuk ka një vendim zyrtar, mësohet se PS do të kandidojë kryetarin aktual të komanduar Shkëlqim Murrja.

Kujtojmë se prej ditësh kryeministri Edi Rama ka nisur konsultimet me drejtuesit politik të qarqeve për të marrë sugjerimet rreth kandidatëve për zgjedhjet e 6 marsit.

Ditën e djeshme kryeministri zhvilloi një takim me drejtuesin politik të qarkut Fier, Taulant Ballën.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img