Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
18 %
2.1kmh
0 %
Enj
26 °
Pre
25 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
E enjte, 19 Maj, 2022
spot_img

Zgjedhjet e 30 qershorit, Balla: Mazhoranca ka vullnet për dialog nëse PD dhe LSI futen në zgjedhje

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka deklaruar se nëse PD dhe LSI do të deklarojnë hapur se duan të futen në zgjedhje, atëherë do të gjendet mundësia që këto forca politike të futen në zgjedhje.

Balla në lidhje direkte nga zyra e tij për emisionin ‘Open’, tha se mazhoranca ka një vullnet për dialog me opozitën.

Menjëherë pas kësaj deklarate, ka ndërhyrë Sekretari për Çështjet Ligjore në PD, Çlirim Gjata i cili tha se nuk do të ketë zgjedhje nëse Edi Rama do të jetë kryeministër.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img