Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
4.6kmh
0 %
Hën
32 °
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

Zgjedhjet e 30 qershorit, Ambasadori Britanik i shkon në zyrë Kryemadhit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

9a079c9e7d34117f9b5e65da8933b6e0

Ambasadori Britanik Duncan Norman i ka shkuar para pak minutash në zyrë kryetares së LSI Monika Kryemadhi.

 Norman dhe Kryemadhi takohen vetëm 4 ditë përpara zgjedhjeve të 30 qershorit. Në fokus të takimit është pikërisht situata aktuale politike dhe zgjedhjet lokale të së dielës.

Faktorët ndërkombëtarë kanë marrë sinjale për skenare dhune dhe pikërisht për këtë prej ditësh po zhvillojnë takime “kokë më kokë” me liderët e opozitës.

Ditën e djeshme zëvendës ambasadorja amerikane Leyla Moses-Ones pati gjithashtu një takim me kryedemokratin Basha, i cili më pas në deklaratën për media u shfaq i tërhequr nga qëndrimet e mëparshme duke pohuar thjesht se nuk do t’i njohë zgjedhjet.

 

Më shumë

spot_img
spot_img