Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
54 %
5.1kmh
75 %
Die
26 °
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
27 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Zgjedhjet e 25 prillit, Taulant Balla ‘këshillon’ PD-në: Mandatin e ardhshëm në opozitë përdoreni për të…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

18589cb1144bd4867b1645f70bcfadaa

Kryetari i Grupit Parlamentar i Partisë Socialiste, Taulant Balla ka edhe një sugjerim për Partinë Demokratike pas zgjedhjeve të 25 prillit. 

Në emisionin “Java” në “Rtsh”. Balla u shpreh se nuk e diskuton fitoren e Partisë Socialiste në këto zgjedhje, teksa për PD-në kishte një këshillë për mandatin e ardhshëm në opozitë.

Balla tha se PD duhet ta përdorë mandatin opozitar 2021-2025 për të riformatuar partinë.

“Unë nuk dua të bëj parashikime të tilla. LSI është në një proces vetëshkatërrimi. Përfaqësues, deputet, ish anëtarë të saj po largohen nga LSI. E vërteta është që PD duhet ta shfrytëzojë mandatin 2021-2025 në opozitë për të riformatuar partinë. Jo të jetë kryetar ‘de juro’ Lulzim Basha dhe ‘de facto’ Sali Berisha,” tha Balla.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img