Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Zgjedhjet e 25 prillit, Soreca: 50 ekipe të BE do monitorojnë qendrat e votimit dhe procesin e numërimit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadaori i BE, Luigi Soreca ditën e sotme ka zhvilluar një takim me online më krerët e  misionit të BE në Shqipëri.

Bëhet me dije se në krye të bisedës ka qenë përgatitjet e fundit për zgjedhjet e 25 prillit.

albsig

Me anë të një postimi në rrjetet Soreca shkruen se 50 ekipe nga BE do të monitorojnë zgjedhjet e 25 prillit si në qendrat e votimit dhe në procesin e numërimit.

“U takuan sërish sot krerët e Misioneve të Bashkimit Evropian në Shqipëri për të përfunduar përgatitjet për zgjedhjet e së Dielës  më 25 Prill. Trupi diplomatik i BE do të vendosë 50 ekipe vëzhguese në qendrat e votimit në të gjithë Shqipërinë, të cilët do të qëndrojnë aty gjatë procedurave të votimit dhe numërimit, në mbështetje të OSCE/ODIHR”, shkruan Soreca.

Kujtojmë që ditën e dielë shqiptarët do t’i drejtohen kutive të votimit për të vendiur për Shqipërinë për katër vitet e ardhshme.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img