Tirana
clear sky
18 ° C
18 °
18 °
82 %
1kmh
0 %
Mar
26 °
Mër
20 °
Enj
20 °
Pre
21 °
Sht
19 °
E martë, 11 Maj, 2021
spot_img

Zgjedhjet e 25 prillit, reagimi i fortë i Metës: Referendum popullor, kundër mafies së plehrave dhe kandidatëve të saj

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Ilir Meta thotë se zgjedhjet e 25 prillit do të jenë referendum popullor kundër “mafies së inceneratorëve e plehrave dhe kandidatëve të saj”.

Duke iu referuar një shkrimi të Monitor.al me titull “mbetjet urbane, projektet ku u shpenzua më shumë në 2020 ishin inceneratorët”, Presidenti thotë se këto “gropa të zeza” kanë thithur 100% të parave të shqiptarëve.

“Gropat e zeza të inceneratorëve të mafies, i thithën 100 përqind paratë e planifikuara për financim nga taksapaguesit në 2020, ndërkohë që pjesa tjetër e projekteve të menaxhimit të mbetjeve shfaqin realizim të dobët, që shkon deri në 9%.

Prandaj 25 Prilli është referendum popullor kundër mafies së inceneratorëve e plehrave dhe kandidatëve të saj”, shkruan Presidenti Meta.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img