Tirana
scattered clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
0.5kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
27 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Zgjedhjet e 25 prillit/ Përfundon takimi i përfaqësuesve të ODIHR-it me Partinë Socialiste

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

101df2188d3f8d85d65b9c5359b627c5

Ka përfunduar takimi në Selinë e PS-së midis përfaqësuesve të ODIHR-it dhe mazhorancës, ku në fokus kanë qenë zgjedhjet e 25 prillit 2021.

Misioni i ODIHR-it u prit në takim nga Agron Tare, zëvendës-Ministri për Europën dhe Punët e Jashtme.

“Agron Tare ka mirëpritur sot NAM-ODIHR gjatë vizitës së tyre në Shqipëri. Misioni vlerësoi qasjen bashkëpunuese dhe bashkëpunimin e ODIHR me institucionet në lidhje me zgjedhjet. Shqipëria është e përkushtuar të përmbushë shumicën e rekomandimeve të OSBE-ODIHR mbi zgjedhjet,” shkruan Ministria për Europën dhe Punët e Jashtme.

Pas këtij takimi, misioni i ODIHR-it prit të takojë përfaqësues të PD-së dhe LSI-së.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img