Zgjedhjet e 25 prillit, Mediu: Opozitës i duhet një kontratë morale me qytetarët

Publikuar tek: politike, më 23:20 03-12-2020 Zgjedhjet e 25 prillit, Mediu: Opozitës i duhet një kontratë morale me qytetarët Fatmir Mediu

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu mendon se opozita në zgjedhjet e 25 prillit duhet të vijë më një program konkret të shkruan në letër që të paraqesë një alternativë të re për shqiptarët. 

Në emisionin “Repolitix”, Mediu tha se duhet thyer njëherë e mirë koncepti se politika është pronare e qeverisjes.

"Opozita ka një histori opozitare të jashtëzakonshme nga 2001-2005, me një program të shkruar dhe trup elektorale shume konkurrente në atë kohë dhe opozita duhet të ndjekë të njëjtin shembull duke u bërë konkurrente pa humbur identitetin e vet. Ajo që mendoj unë është se duhet thyer koncepti që politika është pronare e qeverisjes. Politika nuk është virtuale por është raport njerëzor dhe duhet diçka konkrete e shkruar, një alternativë. Opozita duhet të ketë kohezion mes vetes.", tha Mediu.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Po sekuestrohen pasuritë shqiptare në botë”, Rama: Artikulli i “Der Standard” skandaloz dhe fake-news
»
Article Logic
Execution time: 0.012290954589844
array(1) { ["section"]=> string(85) "zgjedhjet-e-25-prillit-mediu-opozites-i-duhet-nje-kontrate-morale-me-qytetaret-230108" }