Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
35 %
1.5kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
35 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Zgjedhjet e 25-prillit, KQZ refuzon regjistrimin e kandidatit të pavarur në Berat, konfirmohet kandidati i Shkodrës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a4b98b5a1d90c58dd1d1cabbcdc23f3d

Gjatë mbledhjes së sotme, KQZ ka vendosur refuzimin e regjistrimit të kandidatit të pavarur në Berat, Plarent Aleksi.

Arsyeja e refuzimit të Aleksit është se nuk ka arritur të mbledhë firmat e nevojshme për të kandiduar. Ndërkohë që kandidati tjetër i pavarur në zonën e Shkodrës Pal Shkambi është konfirmuar.

Aktualisht po shqyrtohen kërkesat për regjistrimin e listave të partive “Aleanca Demokracia e Re”, “Bindja Demokratike”, “Lëvizja Demokratike Shqiptare”, “Balli Kombëtar”, “Aleanca Bashkimi Popullor – Emigracioni – Ora e Shpresës dhe Konservatorët”, “Aleanca”, “Aleanca Kombëtare”.

Njoftimi për diskutimet e mbledhjes së sotme:

Shqyrtohen;

1.      “Për shqyrtimin e kërkesës për regjistrimin e listave shumemërore të Partisë Aleanca Demokracia e Re, për zgjedhjet për Kuvend të datës 25 Prill 2021”;

2.      “Për shqyrtimin e kërkesës për regjistrimin e listave shumemërore të Partisë Bindja Demokratike, për zgjedhjet për Kuvend të datës 25 Prill 2021”;

3.      “Për shqyrtimin e kërkesës për regjistrimin e listave shumemërore të Partisë Lëvizja Demokratike Shqiptare, për zgjedhjet për Kuvend të datës 25 Prill 2021”;

4.      “Për shqyrtimin e kërkesës për regjistrimin e listave shumemërore të Partisë Balli Kombëtar, për zgjedhjet për Kuvend të datës 25 Prill 2021”;

5.      “Për shqyrtimin e kërkesës për regjistrimin e listave shumemërore të koalicionit Aleanca Bashkimi Popullor – Emigracioni – Ora e Shpresës dhe Konservatorët, për zgjedhjet për Kuvend të datës 25 Prill 2021”;

6.      “Për shqyrtimin e kërkesës për regjistrimin e listave shumemërore të koalicionit Aleanca për zgjedhjet për Kuvend të datës 25 Prill 2021”;

7.      “Për shqyrtimin e kërkesës për regjistrimin e listave shumemërore të Partisë Aleanca Kombëtare, për zgjedhjet për Kuvend të datës 25 Prill 2021”;

8.      “Për shqyrtimin e kërkesës për regjistrimin e z. Plarent Xhorxhi Aleksi si kandidat për deputet i propozuar nga zgjedhësit në zonën zgjedhore Qarku Berat, për zgjedhjet për Kuvend të datës 25 Prill 2021”;

9.      “Për shqyrtimin e kërkesës për regjistrimin e z. Pal Marash Shkambi si kandidat për deputet i propozuar nga zgjedhësit në zonën zgjedhore Qarku Shkodër, për zgjedhjet për Kuvend të datës 25 Prill 2021”;

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img