Tirana
clear sky
7 ° C
7 °
7 °
70 %
1.5kmh
0 %
Sht
8 °
Die
17 °
Hën
19 °
Mar
17 °
Mër
12 °
E shtunë, 10 Prill, 2021
spot_img

Zgjedhjet e 25 prillit, Kolegji Zgjedhor vendos sot për fletën e votimit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sot në 16:00 Kolegji Zgjedhor do të vendosë se si do të jetë fleta e votimit në zgjedhjet e 25 prillit.

Ishte PD që ka ankimuar vendimin e Kolegjit Zgjedhor, e cila kërkon fletën e votimit me emra, ndërsa PS e kërkon me numra.

Sot në mëngjes, u hodh shorti në Kolegj dhe u përcaktua edhe trupa e gjyqtarëve. Trupa do të përbëhet nga Asim Vokshi, Esmeralda Ceka, Gentian Media, Manjola Xhaxho dhe Alma Kolgjoka.

Fleta e votimit është bërë shkak për një ngërç dyjavor të institucioneve që administrojnë procesin zgjedhor në vend.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img