Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
88 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
26 °
Hën
30 °
Mar
31 °
Mër
33 °
E shtunë, 13 Gusht, 2022
spot_img

Zgjedhjet e 25 prillit, flet Helidon Bushati: Në Shkodër synojmë 7 mandate, Jozefina Topalli duhet të ofrohej vetë te Partia Demokratike

spot_img

Lajme të ngjashëm

Drejtuesi politik i qarkut Shkodër për Partinë Demokratike, Helidon Bushati, është shprehur se PD synon që të marrë 7 mandate në Shkodër në zgjedhjet e 25 prillit.

“Objektivi ynë në Shkodër është që të arrijmë 7 mandate. Në zgjedhjet e fundit kemi marrë 5 mandate, por sot situata është krejt tjetër. Kujtojmë se 8 vite shkatërrim nuk mund të vazhdojnë më. Nuk mund të ketë edhe 4 vite shkatërrim për Shkodrën sepse do të kishte shpopullim total. Kjo nuk është një sfidë Rama dhe Basha, por nevoja për ndryshim që do të përfshijë edhe Shkodrën. Sot diskriminimi është më i qartë se kurrë”, tha Bushati.

AI foli edhe për ish-kryeparlamentaren Jozefina Topalli, për të cilën tha se ajo duhej të ishte vetëofruar te PArtia Demokratike, por nuk e bëri një gjë të tillë.

“Unë mendoj që duhet të ishte Topalli ajo që duhet të ofrohej tej Partia Demokratike. Por me vullnetin e saj të lirë nuk ka aplikuar për të qenë kandidate e PD-së”, u shpreh ai.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img