Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
76 %
1kmh
0 %
Pre
19 °
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
16 °
Mar
9 °
E premte, 24 Mars, 2023

Zgjedhjet e 14 majit, PD e Berishës çon në KQZ emrat e anëtarëve të KZAZ-ve

Lajme të ngjashëm

PD e Sali Berishës ka dërguar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve emrat e anëtarëve dhe sekretarëve të KZAZ-ve për zgjedhjet vendore të 14 majit.

Bëhet me dije se lista me 230 emra u dorëzua në KQZ nga deputeti demokrat Flamur Noka, duke kërkuar që vendet e Partisë Demokratike t’i plotësojë ajo.

Emrat sapo janë protokolluar nga aministrata e KQZ, por pranimi ose jo i tyre do të vendoset nga Ilirjan Celibashi në seancë publike, pas vlerësimit të legjitimitetit të dy kërkesave të paraqitura nën siglën e PD.

Ndërkohë edhe grupi i PD i drejtuar nga Enkelejd Alibeaj ka njoftuar se do t’i dorëzojë emrat e saj ditën e hënë.

Më shumë