Tirana
light rain
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
65 %
2.1kmh
20 %
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
26 °
Die
25 °
Hën
28 °
E enjte, 8 Qershor, 2023

Zgjedhjet e 14 majit, KQZ miraton listat e kandidatëve për këshillat bashkiakë për 4 parti politike

Lajme të ngjashëm

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve ditën e sotme në një seancë publike shqyrtoi listat shumemëror të 4 subjekteve zgjedhore, për andidatët e tyre në këshillin bashkiak në kuadër të zgjedhjeve të 14 majit.

Në përfundim të shqyrtimit, KQZ vendosi miratimin e listave shumemërore përkatësisht:

  1. “Partia Balli Kombëtar”, për bashkitë Durrës, Lezhë, Tiranë;
  2. Partia “Fryma e Re Demokratike”, për bashkitë Korçë, Shkodër, Tiranë, Vlorë, Kamëz, Durrës dhe Lezhë;
  3. “Partia Agrare Ambjentaliste”, për bashkitë Tiranë, Lezhë, Kamëz, Durrës, Elbasan, Fier, Berat, Shkodër, Vlorë, Lushnjë dhe Korçë;
  4. Partia “Nisma Thurje”, për bashkitë Tiranë dhe Korçë

Më shumë