Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Enj
19 °
Pre
19 °
Sht
19 °
Die
19 °
Hën
14 °
E enjte, 23 Mars, 2023

Zgjedhjet e 14 majit, grupi i Alibeajt dorëzon në KQZ emrat për anëtarë të KZAZ-ve

Lajme të ngjashëm

Grupimi i PD-së së Enkelejd Alibeajt ka dorëzuar këtë të dielë emrat për anëtarë të KZAZ-ve për zgjedhjet lokale të 14 majit.

Bëhet me dije se lista e plotë të anëtarëve dhe sekretarëve të KZAZ, është dorëzuar nga Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi.

Sipas shortit të hedhur në KQZ komisionet Zonale të Administrimit Zgjedhor me numër çift do t’i drejtojë Partia Socialiste dhe ato ato me numër tek Partia Demokratike.

Më herët PD e Berishës, Partia Socialiste dhe Partia e Lirisë kanë dorëzuar gjithashtu në KQZ kandidaturat për anëtarët e KZAZ-ve.

Më shumë