Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
3.1kmh
75 %
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
28 °
Mar
24 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

‘Zgjedhjet do bëhen dhe të dy palët do fitojnë’, Rama nuk heq dorë nga 30 qershori por paralajmëron pjesëmarrje të ulët

spot_img

Lajme të ngjashëm

1b4900ec459cb5aa53529c54b57b16b5

Kryeministri Edi Rama ka theksuar edhe një herë nga Durrësi se zgjedhjet do të bëhen në 30 qershor dhe kjo është e padiskutueshme.

Kam një përshtypje se të dyja palët do të fitojnë, tha Rama duke u shprehur se PS do të fitojë ngaqë zgjedhjet do të bëhen dhe për palët tjetër do dali Basha dhe do thotë që fitojë PD-ja.

‘Zgjedhjet do bëhen në 30 qershor dhe kjo nuk diskutohet. Kam një përshtypje që të dyja palët do fitojnë. Ne do fitojmë se zgjedhjet do bëhen. Popullin dhe Shqipërinë kush peng nuk ka për ti marrë dot. Por priteni, do dali dhe Luli do thotë fitore’, tha Rama.

Ama përveç bindjes se 30 qershori është i padiskutueshëm, kryeministri paralajmëroi se pjesëmarrja në zgjedhje do të jetë e ulët.

‘Luli do thotë fitore se do ti numërojë të gjithë ata që janë jashtë shtetit, ata që do jenë në plazh atë ditë, ata që mund të mos vijnë të votojnë se do thonë këtu s’ka kundërshtarë dhe është e fitume dhe të gjithë ata demokratë që do thonë nuk po shkojmë se na shkofin. Për keta do thotë janë të mitë dhe do thotë fitore. Rëndësi ka të fitojë populli shqiptarë duke i vënë kufirin pas 30 vitesh politikanëve që mendojnë se janë mbi drejtësinë’, përfundoi ai.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img