Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
100 %
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
1 °
E premte, 21 Janar, 2022

Zgjedhjet 2021 / Parlamenti voton ANËTARËT e rinj të KAS dhe Komisionit Rregullator (EMRAT)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

cff93395b3ab1e794d00f5b66da1ebf5

Janë votuar këtë të hënë në Parlament anëtarët e rinj të institucioneve të reja zgjedhore.

Përkatësisht anëtarët e Komisionit Rregullator të Zgjedhjeve dhe Komisiont të Ankimimeve dhe Sanksioneve kanë marrë 107 dhe 105 vota pro.

Përbërja e këtyre Komisioneve do të jetë si më poshtë:

Komisioni Rregullator i Zgjedhjeve (KRZ)

Ilirjana Nano

Dritan Çaka

Arens Çela

Muharrem Çakaj

Helga Vukaj

Komisioni i Ankimimeve dhe Sanksioneve (KAS)

Ilirjan Rusmali

Elvin Lako

Koli Bele

Elvis Çefa

Ledio Braho

Ilirjan Celibashi u zgjodh kryetar i KQZ-së së re, ndërsa Lealba Pelingu nënkryetare.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img