Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
77 %
0kmh
0 %
Enj
16 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
25 °
Hën
24 °
E enjte, 6 Tetor, 2022

Zgjedhje të parakohshme në Ukrainë, Vlodomyr Zelenskiy bën deklaratën e fortë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i Ukrainës Volodymyr Zelensky gjatë fjalimit të tij në ceremoninë e betimit në parlamentin ukrainas tha se synimi i tij i parë është që vendet e parlamentit të ndryshojnë sa me shpejt, dhe në politikë të hyjnë persona me autoritet dhe aftësi për të zgjidhur problemet në Ukrainë.

 

Zgjedhjet janë deklaruar për në tetor të 2019 por pas deklaratës  së Presidentit, thuhet se votimet mund të mbahen me shpejt. Presidenti rus Vladimir Putin nuk e ka uruar presidentin ukrainas dhe tha se do të presë deri në momentin kur ai do të bëjë një hap për të rregulluar marrëdhëniet midis dy shteteve.

Duket se presidenti Volodymyr Zelenskiy ka ngjallur shumë reagime që në diten e parë në detyrë…

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img