Tirana
few clouds
-1.5 ° C
-1.5 °
-1.5 °
43 %
1kmh
20 %
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
9 °
E hënë, 24 Janar, 2022

Zgjedhja që çuditi të gjithë, shqiptari braktis futbollin për të punuar me kuajt në Suedi

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Jeta është plot sfida! Fatit nuk i dihet. Futbollisti Afrim Mziu asnjëherë nuk e kishte menduar se një ditë do t’i përkushtohej punës me kuaj.

Ish-sulmuesi i kombëtares së Kosovës, në vitin 2010 fitoi titullin kampion me klubin e Trepças së Mitrovicës.

Më pas u largua për provë te klubi St. Pauli në Gjermani dhe pas një periudhe vazhdojë rrugën për në Suedi, ku i futet edhe një profesionit tjetër dhe shumë interesant.

Hapi një firmë të kuajve me bashkëshorten suedeze. Disa kuaj i kanë sportivë e disa tjerë që shërbejnë më shumë për relaksim me fëmijë dhe qytetarët e këtij vendi. “Gjithmonë i kam dashur kuajt. Edhe kur isha i vogël shumë më pëlqenin dhe më kujtohet kur dilnin me qerre me kuaj në treg”, tha Mziu për numrin festiv të Vitit të Ri për gazetën kosovare “Bota sot”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img