Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
60 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
27 °
Mër
27 °
Enj
26 °
Pre
25 °
E hënë, 16 Maj, 2022
spot_img

Zgjedhja e Presidentit të ri, mblidhet nesër Konferenca e Kryetarëve, ja çfarë do të diskutohet

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e nesërme do të mblidhet Konferenca e Kryetarëve, në të cilën do të diskutohet mes mazhorancës dhe opozitës për fillimin e procedurave dhe përcaktimin e datës së votimit të parë për zgjedhjen e Presidentit të ri të Shqipërisë.

Bëhet me dije se mbledhja do të nisë në orën 12:30. Më herët Enkelejd Alibeaj konfirmoi se opozita do të jetë pjesë e tryezës së Konferencës së Kryetarëve, dhe bashkë me të, të pranishëm do të jenë edhe Agron Gjekmarkaj, Fatmir Mediu, Mesila Doda dhe Grida Duma.

“Nesër, ditën e martë, datë 10 maj, ora 12.30, do të mblidhet Konferenca e Kryetarëve, si vijim i mbledhjes për fillimin e procedurave dhe përcaktimin e datës së votimit të parë për zgjedhjen e Presidentit të Republikës së Shqipërisë” thuhet në njoftimin e Kuvendit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img