Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
40 %
1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
35 °
Enj
33 °
Pre
34 °
Sht
37 °
E martë, 28 Qershor, 2022
spot_img

Zgjedhja e Presidentit/ Enkelejd Alibeaj mbledh sot Grupin Parlamentar në selinë e PD

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Enkelejd Alibeaj u ka dërguar mbrëmjen e djeshme një mesazh deputetëve të Grupit Parlamentar për t’i thirrur sot në takim. Mbledhja mësohet se do të ketë në rend të saj diskutimet për zgjedhjen e Presidentit të Republikës.

“Përshëndetje! Duke ju kërkuar ndjesë për orën, nesër në orën 16:00 do të ketë mbledhje grupi në seli. Faleminderit”, shkruan Alibeaj në mesazhin e tij dërguar deputetëve mbrëmjen e së enjtes.

albsig

spring

Grupi parlamentar demokrat diskutoi dje për 3 orë për emrat e kandidatëve për President që do t’i shkojnë maxhorancës për votim në Parlament. 26 deputetë ishin të pranishëm në diskutimet e drejtuara nga Alibeaj.

Deputetët demokratë ishin aktivë në këtë takim dhe propozuan 10 emra. Mes tyre ka politikanë, publicistë dhe ish-ambasadorë. Nuk mungon as emri i Princit Leka Zogu.

 1. Leonard Demi
 2. Arben Çejku
 3. Dritan Demiraj
 4. Dashamir Shehi
 5. Jorida Tabaku
 6. Rexhep Uka
 7. Halim Kosova
 8. Leka Zogu
 9. Visar Zhiti
 10. Lajla Pernaska

Në fund të mbledhjes, deputetët e Grupit Parlamentar të PD vendosën që të çojnë për një analizë më të thelluar vetëm 8 emra, duke hequr Lajla Përnaskën dhe Jorida Tabakun. Në diskutime nuk u përfshinë deputetët që mbështesin Berishën.

 1. Leonard Demi
 2. Arben Çejku
 3. Dritan Demiraj
 4. Dashamir Shehi
 5. Rexhep Uka
 6. Halim Kosova
 7. Leka Zogu
 8. Visar Zhiti
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img