Tirana
light rain
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
100 %
0.5kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
18 °
Enj
18 °
Pre
19 °
Sht
19 °
E martë, 21 Mars, 2023

Zgjatja e marrëveshjes së grurit, Rama përgëzon Erdoganin dhe OKB-në: Diplomacia mënyra më e mirë për të gjetur zgjidhje

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka përshëndetur zgjatja e marrëveshjes së grurit të Ukrainës.

Me anë të një postimi në rrjete sociale, Rama ka përgëzuar presidentin e Turqisë, Tajip Erdogan dhe sekretarin e përgjithshëm të OKB, Antonio Guerres për angazhimin dhe arritjen në këtë marrëveshje, duke thënë se diplomacia është më e mirë për të gjetur zgjidhje.

“Shqipëria mirëpret zgjatjen e Iniciativës për grurin ne Detin e Zi. Kjo linjë e rëndësishme e furnizimit me ushqime mbetet jetike për botën. Unë e përgëzoj Turqinë, Presidentin Erdogan dhe Antonio Guterres  për angazhimin e tyre të fortë të vazhdueshëm. Diplomacia është gjithmonë mënyra më e mirë për të gjetur zgjidhje” shkruan Rama në postimin e tij.

Më shumë