Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
30 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Zëvendësoi Angela Merkel si kryetar i CDU, Basha uron Armin Laschet: Shumë sukses në udhëheqjen e partisë sonë simotër, presim bashkëpunimin në rrugën tonë drejt BE-së

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7a2ea32b94ce4aa54f95a4cdd465c596

Partia e qendrës së djathtë të kancelares Angela Merkel, zgjodhi sot Armin Laschet, guvernatorin pragmatik të shtetit më të populluar të Gjermanisë, si udhëheqësin e saj të ri.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha i ka uruar fitoren Laschet dhe partisë simotër të PD-së.

Ai shkruan se pret që mes dy partive të vazhdojë bashkëpunimi në rrugën e Shqipërisë drejt Bashkimit Europian.

“I dashur ArminLaschet, urime per zgjedhjen tuaj si kryetari i CDU. Shumë sukses në udhëheqjen e partisë sonë motër CDU drejt fitores në zgjedhjet e ardhshme. Unë dhe PD shpresojmë të vazhdojmë të punojmë së bashku për të çuar përpara integrimin e Shqipërisë në BE”, shkruan Basha.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img