Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
67 %
1kmh
0 %
Pre
16 °
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
E premte, 24 Shtator, 2021
spot_img

Zëvendës Sekretar i Përgjithshëm i EEAS takon Cakjan, në fokus konkluzionet e Këshillit të BE për negociatat

spot_img

Lajme të ngjashëm

71db85bdb567da76144018dbea4ba357

Ministri i Jashtëm Gent Cakaj ka takura sot zv.sekretarin e Përgjithshëm të Shërbimit Europian për Punët e Jashtme Jean Christophe Belliard, për të diskutuar për hapjen e negociatave.

Cakaj e Belliar kanë diskutuar për konkluzionet e Këshillit të BE për zgjerimin, ndërsa theksohet se Shqipëria duhet të fokusohet në rezultate të prekshme në reformën e drejtësisë dhe luftën kundër krimit të organizuar në kuadër të vendimit të tetorit.

‘Zëvendës Sekretar i Përgjithshëm i EEAS Jean Christophe Belliard u takua me ministrin në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme Gent Cakaj ?? në Tiranë për të ndjekur konkluzionet e Këshillit të Bashkimit Evropian për zgjerimin. E rëndësishme që Shqipëria të fokusohet në rezultate të prekshme në reformën e drejtësisë dhe luftën kundër krimit të organizuar në kuadër të vendimit të tetorit’, thueht në njoftim.

Më shumë

spot_img