Hapësire reklamuese

Politikë

“Zëri shkon aty ku shikimi s’mundet”, nisma emocionuese e Ministrisë së Arsimit për nxënësit që nuk shikojnë

Shkruar nga Newsbomb
“Zëri shkon aty ku shikimi s’mundet”, nisma emocionuese e

Një nismë emocionuese dhe të veçantë ka marrë Ministria e Arsimit për nxënësit që nuk shikojnë.

Ministria ka nisur një projekt që e kanë quajtur “zëri shkon aty ku shikomin nuk mundet”. Nxënës të shkollave të ndryshme të vendit regjistrojnë leximin me zë të librave të ndryshëm artistikë, për një librari inovative zanore për bashkëmoshatarët e tyre që nuk shikojnë.

Lajmin e ka shpërndarë kryeministri Edi Rama, i cili i shpreh mirënjohje çdo personi që solidarizuar.

“SA BUKUR❤️?? ?️?Zëri Shkon Aty Ku Shikimi Nuk Mundet?

? Ky projekt i ministres së Arsimit në mbështetje të Institutit të Nxënësve që nuk Shikojnë është realisht emocionues?

Nxënës të shkollave të ndryshme të vendit regjistrojnë leximin me zë të librave të ndryshëm artistikë, për një librari inovative zanore për bashkëmoshatarët e tyre që nuk shikojnë????? Respekt për çdonjërin nga këta yje të solidaritetit social?” shkruan Rama në postimin e tij.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese