Tirana
clear sky
-1.5 ° C
-1.5 °
-1.5 °
55 %
1kmh
0 %
Enj
7 °
Pre
10 °
Sht
10 °
Die
9 °
Hën
5 °
E enjte, 9 Shkurt, 2023

Zëri i shqiptarëve në Parlamentin e Serbisë, Shaip Kamberi ja del të rizgjidhet deputet

spot_img

Lajme të ngjashëm

Shaip Kamberi është zgjedhur deputet në Kuvendin e Serbisë, pas herës së pestë të mbajtjes së zgjedhjeve në Tërnoc.

Mësohet se nga rezultatet e para Lista Koalicioni i Shqiptarëve të Luginës ka siguruar 698 vota, gjë që ia mundëson Shaip Kamberit të hyjë në parlament në Beograd dhe të jetë deputeti i vetëm nga Lugina.

Derisa 8 vota ka marrë SPS, e 1 SNS, teksa Alternativa për Ndryshim dy vota. Kryetari i Këshillit Kombëtar Shqiptar në Luginë, Ragmi Mustafi, deklaroi se Kamberi ka siguruar votat për tu bërë pjesë e parlamentit në Beograd.

Më shumë


spot_img

spot_img