Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
100 %
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
1 °
E premte, 21 Janar, 2022

ZENGJINËT E QEVERISË/ Del në treg numri i ri i revistës NEWSBOMB.AL, njihuni me pasuritë e qeverisë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Si ka ndryshuar pasuria e kryeministrit Edi Rama? Po e ministrave të tij? Në numrin e ri të revistës Newsbomb, që ka dalë në treg për të gjithë lexuesit sot në 20 dhjetor, në kopertinë është karikatura e Bujar Kapexhiut, me kryeministrin si babagjysh e ministrat që presin dhuratat prej tij.

Për herë të parë, publikohen të dhëna rreth pasurisë së Edi Ramës në Surrel. Sa është prona e plotë dhe sa metra është vila. Ndërsa ministri Çuçi ka blerë shtëpi të re në 2019; ministrja e Financave është e vetmja që ngatërrohet me shifrat, madje ka kredi personale me interesa të larta; bashkëshorti i Olta Xhaçkës deklaron se ka përfituar pagën e luftës nga covid, të qeverisë shqiptare; bashkëjetuesi i ministres Krifca deklaron se ka blerë toka ndërsa ministrja Kumbaro deklaron 28 llogari bankare. Ulsi Manja e ka blerë shtëpinë me borxhe nga vëllai e motra, ndërsa ministrja e Shëndetësisë ka një shtëpi me kredi. Niko Peleshi nuk ka shtëpi fare në Tiranë, e po ashtu Spiropali nuk deklaron ndonjë strehë ku të fusë kokën. Balluku, ministrja që ka shtëpi edhe në Londër, ndërsa Edona Bilali e ka shtëpinë dhuratë nga motra.

Për më shumë nga deklaratat e pasurisë së 17 anëtarëve të qeverisë do ta gjeni në numrin e ri të Newsbomb, që nga dita e sotme, në të gjitha pikat e shitjes.

(Për abonime në revistë kontaktoni në 0696732020.)

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img