Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
54 %
1.5kmh
0 %
Sht
26 °
Die
22 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
E shtunë, 10 Qershor, 2023

Zelensky uron Ramazanin: Le të na ndihmojë lutja ndaj të pafeve rusë

Lajme të ngjashëm

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky ka uruar me një video mesazh besimtarët myslimanë për muajin e Ramaznit, duke kërkuar që Ukraina “të pastrohet nga e keqja ruse”.

Zelensky uroi që Ramazani i ardhshëm të nisë me paqe dhe në tokën e lirë ukrainase, duke thënë se fuqia e lutjes në këtë muaj të Ramazanit të iu ndihmojë “ta pastrojnë Ukrainën nga e keqja e pafe ruse”.

“Le të na ndihmojë fuqia e lutjes në këtë muaj të shenjtë të Ramazanit të pastrojmë Ukrainën nga e keqja e pafe ruse, nga ata që me të vërtetë nuk besojnë në asgjë, dhe kjo është arsyeja pse ata janë të aftë për një terror të tillë.

Ramazani i ardhshëm le të fillojë në paqe dhe në të gjithë tokën ukrainase të lirë nga Rusia”, thotë Zelensky.

Më shumë