Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
37 %
0.5kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
30 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

Zelensky pret delegacionin e Senatit amerikan në Kiev: Vlerësojmë ndihmën tuaj në këtë kohë lufte

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky mirëpriti ditën e sotme në Kiev një delegacion të Kongresit të Senatit amerikan, të kryesuar nga Mitch McConnell. 

Zelensky tha në një postim në Instagram se vizita “është një sinjal i fortë i mbështetjes dypartiake për Ukrainën nga Kongresi i Shteteve të Bashkuara dhe populli amerikan”.

Ai falenderoi kongresin e SHBA për mbështetjen që po tregojnë ndaj popullit ukrainas në këto kohë lufte.

“Faleminderit për udhëheqjen tuaj që na ndihmoni në luftën tonë jo vetëm për vendin tonë, por edhe për vlerat dhe liritë demokratike. Ne e vlerësojmë vërtet këtë.”

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img