Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
21 %
1kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
7 °
Pre
9 °
Sht
10 °
Die
10 °
E mërkurë, 8 Shkurt, 2023

Zelensky: Po krijojmë një sistem, që do të ndalojë agresionin rus dhe do të garantojë sigurinë afatgjatë edhe të botës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Volodymyr Zelensky shprehet se Ukraina dhe partnerët e saj po krijojnë gradualisht një sistem që do të ndalojë agresionin e Rusisë.

Ai tha se ky sistem do të ndalojë agresorin, do të çmonetojë pasojat e tij dhe do të garantojë sigurinë afatgjatë, sigurinë e Ukrainës të gjithë Evropës dhe botës.

“Ukrainasit kaluan një gjenocid. Dhe sot ne po bëjmë gjithçka të mundshme dhe të pamundur për të ndaluar politikën e re gjenocidale të Rusisë.

Një e re, por e ngjashme me atë që vrau miliona njerëz në shekullin e 20-të. Dhe ne nuk luftojmë vetëm agresionin. Hap pas hapi, ne po krijojmë një sistem që do të ndalojë agresionin, do të çmontojë pasojat e tij dhe do të garantojë sigurinë afatgjatë, sigurinë e Ukrainës, të gjithë Evropës dhe botës”, tha Zelensky.

Më shumë


spot_img

spot_img