Tirana
broken clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
67 %
2.6kmh
75 %
Die
18 °
Hën
16 °
Mar
13 °
Mër
12 °
Enj
13 °
E diel, 2 Prill, 2023

Zelensky përfundon vizitën në Londër, gjatë kthimit ndalon në Paris

Lajme të ngjashëm

Presidenti i Ukrainës, Volodomyr Zelensky ka mbërritur mbrëmjen e sotme në Paris të Francës.

Zelensky zhvilloi sot një vizitë surprizë në Londër ku u takua me kryeministrin britanik Rishi Sunak dhe Mbretin Charles III.

Në aeroportin e Parisit, Zelensky ka mbërritur me një avion të forcave ajrore britanike.

Kancelari i Gjermanisë Olaf Scholz ka mbërritur po ashtu pak çaste më parë në Paris, ku është pritur nga presidenti Emmanuel Macron. Të dy pritet të zhvillojnë një takim me Zelenskyn.

Më shumë