Hapësire reklamuese

Bota

Zelensky më 28 shkurt në Tiranë, ja mesazhi i deputetes ukrainase për shqiptarët

Shkruar nga Newsbomb
Zelensky më 28 shkurt në Tiranë, ja mesazhi i deputetes ukrainase

Liderja e Partisë “Zëri” në parlamentin ukrainas, Kira Rudik ka kamentuar vizitën e presidentit Zelensky në Tiranë, e cila është parashikuar të mbahet këtë të mërkurë, 28 shkurt në kuadër të një takimi ndërkombëtar për Ukrainën.

Deputetja ukrainase Kira Rudik falënderon Shqipërinë dhe shqiptarët për mbështetjen e treguar që nga nisja e luftës dhe mikëpritjen e refugjatëve ukrainas.

“Falënderojmë Shqipërinë për të gjithë mbështetjen që kemi marrë. Është një lajm i mirë ardhja e presidentit Zelensky në Shqipërinë.

Falënderojmë popullin shqiptar që ka pritur refugjatët ukrainës, ky është një fakt që nuk duhet harruar”, - tha Rudik.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese