Tirana
scattered clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
100 %
1kmh
40 %
Mër
12 °
Enj
14 °
Pre
14 °
Sht
15 °
Die
16 °
E mërkurë, 30 Nëntor, 2022

Zelensky falenderon Shqipërinë: Mirënjohje që iu bashkuat BE për sanksionet ndaj Rusisë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky gjatë konferencës me kryeministrin Edi Rama dhe kryeministrin e Malit të Zi, Dritan Abazoviç, ka falenderuar vendet për mbështetjen.

Ai ka falenderuar Shqipërinë, duke thënë se Shqipëria iu bashkuar vendeve të tjera europiane duke vendosur sanksione ndaj Rusisë si dhe duke dënuar agresionin mbi popullin e Ukrainës

“Falenderoj kryeministrin Edi Rama dhe popullin shqiptar për mbështetjen që i kanë dhënë Shqipërisë. Shqipëria iu është bashkuar vendeve të tjera europiane duke vendosur sanksione ndaj Rusisë si dhe duke dënuar agresionin mbi popullin e Ukrainës”, u shpreh Zelensky.

Më shumë
spot_img
spot_img