Tirana
light rain
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
46 %
1.5kmh
75 %
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
23 °
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Zëdhënësja e PD mesazh Ramës: Duhet të ishe duke kërkuar falje. Është koha për një kryeministër që respekton gratë dhe ai është Lulzim Basha

spot_img

Lajme të ngjashëm

Partia Demokratike i përgjigjet kryeministrit Edi Rama përmes zëdhënëses së fushatës së PD-së, Floriana Garo.

Me një video-mesazh, ajo thotë se Rama duhet të ishte duke i kërkuar falje grave dhe vajzave, për dhunën dhe talljet. Ndërsa e mbyll mesazhin duke thënë se Lulzim Basha do jetë një kryeministër që i respekton dhe punon për vajzat dhe gratë shqiptare.

Reagimi i plotë:

“Zoti Rama, të vetmen gjë që duhet të bëje sot ishte t’u kërkoje falje atyre grave dhe vajzave që ke dhunuar, bullizuar, ofenduar e tallur. Imagjino sikur ajo të ishte vajza juaj!

Është koha që vajzat dhe gratë shqiptare do të marrin vendin që u takon, mbrojtjen që meritojnë nga çdo sjellje e padenjë ndaj tyre dhe dinjitetin që u është shkelur këto vite.

Koha juaj ka mbaruar, zoti Rama. Vajzat dhe gratë shqiptare meritojnë një kryeministër që i respekton dhe punon për to. Dhe ky është Lulzim Basha”, shprehet Garo.

Më shumë


spot_img
spot_img
spot_img