Tirana
scattered clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
2.1kmh
40 %
Die
13 °
Hën
12 °
Mar
11 °
Mër
10 °
Enj
15 °
E diel, 5 Dhjetor, 2021
spot_img

Zbutja e akuzave për atentatorin e Çapajve, Prokuroria nis inspektimin

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Drejtoria e Inspektimit në Prokurori ka nisur inspektimin lidhur me çështjen e Shkëlzen Hasanpapajt. Në Prokurori do të shqyrtohet zbutja e akuzave për atentatorin e Çapajve në Elbasan.

Në datën 06.06.2016, në qytetin e Elbasanit, përballë ish-kirurgjisë Hasanpapaj qëlloi me armë në drejtim të automjetit me targe AA xxx NE, duke plagosur brenda tij Bledar MuçëN, si dhe mbeti e plagosur edhe një efektive policie.

20-vjeçari Hasanpapaj u arrestua në Holandë. Ai u fiksua nga kamerat e sigurisë pas atentatit të kryer ndaj Florenc Çapajt në qendër të Elbasanit dhe më pas u largua menjëherë nga vendgjarja.  

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img