Tirana
broken clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
30 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Zbulohet vendi ku do vendoset busti i Skënderbeut në Hungari

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Busti i heroit kombëtar shqiptar Gjergj Kastrioti Skënderbeu do të vendoset në Parkun qendror të Budapestit në Hungari.

Kryeministri Edi Rama dhe kryetari i Bashkisë së Tiranës kanë vizituar sot vendin ku do të vendoset busti, që tashmë ka mbërritur në Bashkinë e Budapestit dhe pritet të vendoset në 5 Korrik.

Busti i Skënderbeut është punuar nga skulptori Agim Rada. Kujtojmë se shtatorja e parë që ishte parashikuar të vendosej në Hungari, u anulua pas revoltës për punimin me cilësi të dobët.

drgergh3e4h4h
Vendndodhja e bustit të Skënderbeut në Budapest
Vendndodhja e bustit të Skënderbeut në Budapest

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img